Přidat kanál RSS
Hledání

Aktuality & Zajímavosti

Návrh zpracování jídelního lístku pro ZEKE Sushi bar

11.04.2012

Inovaci menu pro ZEKE Sushi bar v Plzni (www.zekesushi.cz) jsem se věnovala poměrně dlouho. O to víc mě mrzí, že se nakonec nepodařilo dotáhnout věc k realizaci. Mohlo jít o velmi pěkný a zároveň praktický „doplněk“ interiéru restaurace...

Prototyp menu je tvořen stránkami s vlastní nabídkou (v maketě pouze orientační podoba) a dřevěnými deskami s profrézovaným logem podniku. Desky jsou z dřevěné překližky natírané lazurou a voděodolným oděruvzdorným lakem. Díky tomuto zpracování pěkně vynikne struktura a kresba dřeva a menu je zároveň dobře chráněno před poničením v zátěžovém prostředí. Listy jsou upevněny v deskách pomocí čtyř kovových šroubů, což umožňuje snadnou výměnu jednotlivých listů v případě aktualizace nabídky. Šrouby jsou na zadní straně desek zapuštěny do překližky, aby se předešlo poškrabání nábytku a jídelníčků navzájem při odkládání.

Významný podíl na výsledném vzhledu má Jana Trnková (http://kniharstvitrnka.cz), která mi pomohla vymyslet systém vazby včetně drobných, ale o to mazanějších technických detailů, a následně také všechno zrealizovala. Děkuji za spolupráci :-)

Titulní strana jídelního lístku
Náhled profrézovaného loga
Dřevěné desky s profrézovaným logem, v nich zavěšeny jednotlivé listy v plátěném hřbetu
Otevřený jídelníček
Otevřený jídelníček
Otevřený jídelníček
Detail vnitřního upevnění listů pomocí kovových šroubů
Detail zapuštění šroubů z vnější strany
Plátěný hřbet
Detail upevnění plátna mezi dřevěnými deskami
Náhled profrézovaného loga
Průhledy
Průhledy

> zpět

© 2011 Hana Lehmannová

© design Hanja.eu | © Tvorba webů ANT studio